Kalorifer

Kalorifer

Kalorifer

Kalorifer tesisatı deyip geçmeyin!

Kalorifer tesisatı döşenirken sıcak su transferinin rahat ve kesintisiz bir şekilde gerçekleşmesi en önemli noktadır. Kalorifer tesisatının olabildiğince kısa olması, aynı zamanda tesisatta gereksiz dirsek kullanımının su geçişini engelleyeceği göz önünde bulundurulmalıdır. Bu nedenle olabildiğince az dirsek kullanılması ve uygun boru çaplarının tercih edilmesi göz ardı edilmemelidir. Aynı şekilde bağlantının son dirseğe kadar ana hat borusuyla aynı sistemde olması önem arz eder. Söz konusu hususlardaki en ufak bir aksaklığın ısı kaybı olarak sizlere yansıyacağını hatırlatmak isteriz.

Kalorifer tesisatı döşenirken.

Eğer sıfırdan bir kalorifer tesisatı döşetecekseniz, ya da var olan tesisatınızda bir tadilat yapacaksanız, sıva altı kalorifer tesisatını tercih etmeniz yerinde olacaktır. Sıva altı döşemelerde kırma dökme işlemlerinden ve sonrasındaki olası arızalardan endişe edilir, ancak profesyonel bir ekip ve nitelikli malzemeyle sıva altı kalorifer tesisatı, sağlayacağı ısı tasarrufu bakımından uzun vadede daha ekonomik bir çözüm olarak karşımıza çıkar.

Kalorifer tesisatı deyince petek bakımı unutulmamalı!

Kış aylarında en önemli ihtiyaçlardan bir tanesi de ısınma ihtiyacıdır ki bu konuda hem maddi açıdan sıkıntıya girmeden hem de nitelik açısından gereksinimlerimizi karşılayacak sistemleri tercih etmek doğru olacaktır. Bununla birlikte, hangi sistemi tercih edersek edelim, petek bakımı ısınma performansını arttırmak adına dikkat edilmesi gereken bir konudur.

Bizimle İletişime Geçin

× Bizimle İletişime Geçin